Otelz.com ile Türkiye’de Tatil Anlayışı Değişiyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de insanları en çok mutlu eden rekabet, turizm dünyasında yaşanan rekabet oluyordur herhalde. Çünkü  bu, turizm sektöründe farklılaşmak adına ileri doğru atılan her yeni adımla birlikte insanları daha iyi, daha konforlu, daha ekonomik tatil ve konaklama fırsatları beklediği anlamına geliyor. Tatil yapmak, gezmek, görmek, yeni yerler keşfetmek ekmek, su gibi bir ihtiyaç. Durum böyle olunca herkes tatil ihtiyacına temel ihtiyaç muamelesi yapılmasını ve kolaylıklar sunulmasını bekliyor.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde hayatımıza giren çevrimiçi otel rezervasyon sitesi otelz.com , tek kelimeyle tatil ve konaklama ihtiyacını temel ihtiyaç olarak kabul etmiş bir konseptle hizmet veriyor.  Bir kere her şeyden önce sistemi kullanması çok kolay. Tasarımı ve teknolojisi gerçek bir kullanıcı deneyimi geri bildirimi ile oluşturulmuş gibi. Detaylar incelikle düşünülmüş ve basite indirgenmiş. Diğer online otel rezervasyon siteleri gibi otel rezervasyonu yaptırmak için sizden web uzmanı olmanızı beklemiyor yani. Son durum itibariyle 9.000 konaklama tesisini tüketiciyle buluşturan otelz.com’nin kullanıcılar için en büyük avantajı ise ön ödeme istemiyor oluşu. Ön ödeme olmadan yapılan rezervasyon imkanı ile otel rezervasyonu sırasında sizden ücret talep etmiyor. Müşteri, ücreti konaklaması bittikten sonra ödeyebiliyor. Ayrıca rezervasyon ücreti, komisyon ya da herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Turizm dünyasının anahtar kelimeleri olan “erken rezervasyon”, otelz.com’da çok daha farklı ve avantajlı bir şekilde çıkıyor karşımıza. Otelz.com’dan yaptığınız erken rezervasyon ile odanızı hemen ayırtıyor, ödemenizi otele gittiğiniz zaman yapıyorsunuz. Burada oteller kendi erken rezervasyon dönemlerini kendileri belirliyor. Böylece isteyen otel istediği zaman indirimli fiyatlarla erken rezervasyon kampanyası düzenleyebiliyor. Otelz.com ise yalnızca bunları listeleyerek indirimli otellerle kullanıcıyı buluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan Sandıklı Termal Park Hotel 2013 Fiyat başlıklı içeriğimizi de okumanızı tavsiye ederiz.