Ege’de Sevgililer Günü Tatili!

Kuzeyindeki Ayvalık’tan güneyindeki Bodrum’a kadar başlı başına bir cennet olan Ege sahillerinde kışın da güzel bir tatil yapabilirsiniz. Deniz, kum, güneş çok güzel olurdu elbette ama bu bulunmaz sahillerin tadını çıkarmak için yazı beklemenize gerek yok. 14 Şubat sevgililer gününde alın sevgilinizi yanınıza, doğanın ve sahillerin kış güzelliğini tadın.

Ayvalık – Kazdağı – Cunda Turu:
Daracık sokakları, Rum kokulu kültürü, alabildiğine ada manzarası, bol oksijeni, tadına doyulmaz lezzetleri… Bunların hemen hemen hepsi, Ege’nin neresine giderseniz gidin sizinle olacak. Ancak Ayvalık’ta sayfiye yerlerinin özlenen heyecanlarının yanı sıra huzurla dolacaksınız. Şeytan Sofrası’nda denize ve adalar manzarasına bakarken yaşadığınız şehirleri unutacaksınız. Cunda Adası’nın Arnavut kaldırımlarında sevgilinizle ele ele dolaşarak farklı lezzetler tadacak, Kazdağı’nda oksijen dolu bir yürüyüşle yaşadığınızı hissedeceksiniz. Cunda Adası ve Kazdağı butik otellerinde şömine karşısında huzurlu bir sevgililer günü tatili geçirmeye hazır olun! Cunda Adası ve Ayvalık’ın güzel zeytinlerinden, zeytinyağlarından almadan, Kazdağı’ndaki lezzetle otlardan tatmadan, doğal sabunlardan, hatıralık el işi eşyalardan almadan da dönmeyin. Hadi bu sevgililer günüde tatil kaçamağı yapın, ona huzuru hediye edin.


Çeşme Turu:
Sevgilinizle püfür püfür sıcaklarda gittiğiniz, aşkınızı tazelediğiniz, belki de tanıştığınız Çeşme sahillerinde, Alaçatı sokaklarında bir 14 Şubat’a hazır mısınız? Bu sefer bir çılgınlık yapın ve sevgililer günü hediyesi almak yerine onu Çeşme’ye götürün. Sevgililer günü romantik tatilinizde baş başa Ege’nin tam kalbinde aşkın tadını çıkarın. Çeşme’nin lüks otellerindeki kapalı havuzlarda yüzerek adeta bir yaz keyfi yaşayabilir, balığın kralını tadabilir, hatta soğuktan ve ıslanmaktan çekinmiyorsanız bu havada dahi rüzgâra meydan okuyarak sörf yapabilirsiniz. Ezberleri bozun ve 14 Şubat’ının sabahında gözlerinizi Çeşme’de açın. Hadi!
Bodrum Turu:
Uğruna nice şarkılar, şiirler yazılan Bodrum… Gümbet, Yalıkavak, Akyarlar, Türkbükü… Oraya raya hep güneşin ve denizin tadını çıkarmak için gitmek zorunda değilsiniz. Sanmayın ki Bodrum yazları çok kalabalık ama kışları sahipsiz şehir. Begonvil bahçeleri, bembeyaz evleri, daracık sokakları, kalesi ve mutlu insanlarıyla bilinen Bodrum’a bu sefer bir aşk turu düzenleyin. Sevgililer gününde bir çılgınlık yapıp sevgilinizle Bodrum tatiline çıkın. İki ya da üç günlük… Ufacık bir hafta sonu kaçamağı dahi ilişkinize çok iyi gelebilir. Gulet yatlarla belki bir deniz yolculuğuna dahi çıkabilirsiniz. Marinanın güzelliğini el ele keşfetmeyi, tepedeki antik tiyatroda manzarayı izlemeyi, limanı, karayı ve girmeseniz de Ege’nin mavi sularını hayal edin. Hayatın telaşından ayrılıp, kendinizi huzura ve sevgilinizin kollarına teslim edin. Bodrum’daki ünlü Halikarnas Balıkçısı’nın de deği gibi; başka yarda huzurla öleceğinize, Bodrum’da huzurla yaşayın.
Kuşadası Turu:
Sevgililer gününde ne yapacağınıza karar veremiyor, ona hediye almakta zorlanıyorsanız işte size süper bir alternatif: Kuşların adası, Türkiye’nin en popüler yazlık cennetlerinden Kuşadası’nda sevgililer günü tatili! İskele, Kuşadası Kalesi, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Yılancıburnu koyu, Davutlar sahilleri ve Güzelçamlı Milli Parkıyla gez gez bitmek bilmeyecek bu ada. Efes Harabeleri ve Meryem Ana Kilisesi’ne hiç gitmediyseniz mutlaka gitmelisiniz. Selçuk ilçesine bağlı Şirince kasabasının ünlü meyve şaraplarından da mutlaka tadın. Gitmişken Şirince’nin güveçte fasulyelerinden de yemelisiniz elbette.
Yazın gitmeye alışık olduğunuz yazlık tatil cennetlerine kış ayında yapacağınız bu sevgililer günü tatilinde aslında fark etmediğiniz doğal güzellikleri fark edecek, bu sefer güneşin ve denizin tadını değil, sevginizin tadını çıkaracaksınız.

Bir önceki yazımız olan Sandıklı Termal Park Hotel 2013 Fiyat başlıklı içeriğimizi de okumanızı tavsiye ederiz.